Most már tényleg nem nagyon van lehetetlen az adatmentésben!
Nincs annál elkeserítőbb, mint amikor a pótolhatatlan fájlokat tartalmazó munkaeszközeink dobják be a kulcsot.
Legyen az egy számítógép, egy pendrive, vagy épp egy mobil.
Főleg, ha a rajta tárolt adatok sehol máshol nincsenek lementve:
- figyelmetlenségből
- sietség miatt
- para miatt
- technikai korlátok miatt
- vagy bármi másért.
Ez egy igazi hazárd játék, ami balul is el tud sülni. Így járt Ádám is, aki egy ripityára tört Samsung telefonnal érkezett hozzánk.
A készülék annyira rossz bőrben volt, hogy konkrétan alkatrészei hiányoztak, az oldalán hatalmas lyuk tátongott…
Néhány hónappal ezelőtt erre még simán azt mondtuk volna, hogy teljességgel lehetetlen a mentése, ne is hagyja itt. Ádám mégis szerette volna, ha teszünk egy próbát.
Igazunk lett.
A hagyományos adatmentési módszerek sorra csődöt mondtak. Hiába szedtük szét, és cseréltünk alkatrészeket… a Samsung bizony nem indult el, nem volt hajlandó semmiféle kommunikációra. Anélkül pedig nem lehet szoftveresen adatot menteni.
Már fel is hívtuk Ádámot, hogy sajnos ebből nem lesz semmi.
Természetesen ő is rendkívül csalódott volt, hiszen a telefon memóriájában a saját maga komponált zenék, és neves külföldi zenészek telefonszámai voltak, amelyeket gyakorlatilag lehetetlen pótolni. Az igazi megfizethetetlen kategória.
Ezért úgy döntött be se jön a telefon roncsaiért, inkább túlteszi magát a történteken és megpróbálja újra nulláról létrehozni mindazt, ami most elveszett.
Aztán ahogy teltek a hetek, András úgy döntött, hogy az új eszközeit is kipróbálja a pórul járt Samsungon, amiknek a technológiai tesztje most zajlik épp. Vesztenivaló úgysincs már.
Az új eljárás lényege, hogy nincs szükség a teljes készülék működésre bírására, nem kell az alaplappal szenvedni, alkatrészeket csereberélni: elég a chipet életre kelteni.
Ezzel a módszerrel ezentúl garancia vesztés nélkül is tudunk majd adatot menteni, hiszen a legtöbbször nem kell a készüléket szétszedni sem. Viszont ez még csak egy kísérleti fázisban levő megoldás, még sok-sok mobilon kell tesztelni, hogy mit tudunk valóban menteni és mi az, amit még így sem.
Reményeink szerint ezzel a technológiával 99,9%-ban vissza lehet majd állítani az adatokat a bittemető csendes magányából is.
Minden- mindegy alapon
Ádám Samsungja is kísérleti nyúllá változott. Andrásnak több álmatlan éjszakát és sok-sok kísérletezést követően azonban sikerült visszahoznia a zenéket, fotókat és értékes névjegyeket.
A memóriachip egy kis udvarlást követően egy valódi kezesbáránnyá változott. Felfedte Ádám fantasztikus dob alapjait (szám szerint 540 részletet), amit saját maga szerzett.
Előbukkantak a zeneipar ikonjainak elérhetőségei, sőt még egy halom fotó is visszajött az örök adatmezőkről.
Amikor Ádám meghallotta a nagy hírt nem akart hinni a fülének. Sőt, amikor bejött még akkor is kicsit kételkedett a sikerben, de meghallva az ismerős dallamokat már semmi kétsége nem maradt, hogy itt bizony egy adatmentős csoda történt. �
A készülékből végül az alaplapot adtuk vissza, a ripityára tört kijelzőt és házat felesleges lett volna.
…és így néz ki egy boldog adattulajdonos, aki ezentúl mindig fog készíteni biztonsági mentést!
Ha te is hasonlóan jársz a telefonoddal, akkor pedig jó hír: van remény! �